Dažnai Užduodami Klausimai

Vestuvių fotografo žmonės dažnai klausia įvairių klausimų susijusių su vestuvėmis. Prisėdau ir prevenciškai atsakiau labiausiai pasikartojančius:

Mes labai nemokam pozuoti.. Ypač prieš vestuvių fotografą.
Labai gerai, nes pozuoti praktiškai nereikės. Reikės atsipalaiduoti, mėgautis vienas kitu, diena, meile, dovanomis ir kartais paklausyti vieno kito mano patarimo, kur geriau eiti ir kiek meilės išreikšti žvilgsniu. Na, gerai, pozuoti biškį reiks. Ten žinot, kai po vestuvių ceremonijos visi giminės ir svečiai nori nusifotografuoti kartu su jaunavedžiais. Bet ir tokiu atveju galima sugalvoti ką nors linksmo, nei tik stovėti ir šypsotis.

O tai kur čia galima fotografuotis, nelabai išmanom. Gal Belmonte?
Visada mėgstu pasiūlyti idėjas, kaip ir kur fotografuotis vestuvių dieną, kad gautųsi ne tik gražios nuotraukos, bet ir būtų smagu. Tiesiog sužinojęs apie jus daugiau, ką mėgstat, o ko nelabai, sugalvoju keliolika idėjų, iš kurių jums belieka išsirinkti labiausiai patikusias. Taip nuimu dalį darbo nuo jūsų pečių, nes tikrai žinau, jog prieš vestuves laiko niekada nebūna pakankamai. Žinoma, jūsų idėjos taip pat labai welcome. O Belmonte fotografuotis nerekomenduoju. Ten savaitgaliais sunku praeiti ir norisi užsidengti akis.

Ar visos tavo daromos vestuvių nuotraukos tokios crazy?
Kas per daug – tas jau nelabai gerai. Visada stengiuosi surasti aukso viduriuką ir pasiūlyti tokias idėjas, kad būtų ir crazy elementų, ir ramių pasivaikščiojimų, ir trumpų pertraukų atsigerti kavai. Žinoma, nepamirštant ir nuotraukų su vestuvių svečiais. Pastarąsias taip pat mėgstu šiek tiek paįvairinti, kad nebūtų tiesiog nuobodus pozavimas.

Kiek nuotraukų iš vestuvių gausime?
Nuotraukų skaičius priklauso nuo daugelio aspektų – oro sąlygų vestuvių dieną, idėjų skaičiaus, aplankytų vietų grožio, suknelės klosčių ir jūsų akių spalvos 🙂 Na, o jeigu skaičiais, tai paprastai per dieną padarau apie 1500-2000 kadrų, bet po griežtos atrankos lieka 300-400 atrinktų ir sutvarkytų nuotraukų, kurias ir pateikiu jums. Jeigu fotografuoju ir vakarinės dalies metu, natūralu, jog nuotraukų skaičius auga.

O tikrai yra ką fotografuoti nuo ryto iki vakaro?
Vestuves galima planuoti įvairiai ir įterpti norimą kiekį tradicijų, bet įprastai tos dienos eiga būna tokia: pasiruošimas – ceremonija – sveikinimai – fotosesijos per 2-3-4 lokacijas – vakarinės dalies pradžios sveikinimai – vakarinė dalis. Daugiausiai nuotraukų gaunasi tarp ceremonijos ir vakarinės dalies, bet tai nereiškia, jog kitas laikas yra nesvarbus. Man, pavyzdžiui, labai patinka fotografuoti pasiruošimą, tą jaudulį, bėgiojančius namiškius, lapelius su daiktų, kurių negalima pamiršti, sąrašu ir klausimais iš serijos „o tai kaip čia tą kaklaraištį užsirišti?“. God is in the details.

Vestuvių vakarinėje dalyje planuojam fejerverkus, šokančius dramblius ir grupę FOJE. Ar verta tave užsakinėti ir visam vakarui?
Kuo daugiau veiklos – tuo daugiau erdvės fotografavimui. Taip pat galime sugalvoti papildomų pramogų kaip antai fotografavimo kampelį su įvairiais rekvizitais, momentinius fotoaparatus arba juokingiausios išraiškos konkursą. Tačiau jei vakaro metu planuojate tik jaukiai sėdėti prie stalų ir galbūt kartą kitą pašokti, tuomet vestuvių fotografo vakarui samdyti neverta. Na, nebent kokiai vienai papildomai valandai, kai mama sakys kalbą apie lizdą palikusius vaikus 🙂

O jeigu lis?
Prieš vestuves visada sugalvojame ir susideriname planą A, jeigu geras oras ir planą B, jeigu lis. Lietaus atveju paprastai stengiamės lankytis tose vietose, kurios yra po stogu. Kai lyja nestipriai žinoma gelbsti skėčiai. Ir teigiamas nusiteikimas.

Važiuosime su mažu automobiliu ir tu tikrai netilpsi kartu. Ar greitai bėgi?
Vestuvių metu visuomet važiuoju savo automobiliu, nes taip patogiau. Darbo metu esu išvažinėjęs visą Lietuvą, tad fotografuoju tiek Vilniaus senamiestyje, tiek Marijampolės futbolo stadione, tiek ir Nidos kopose. Tiesa, jei vestuvės vyksta ne Vilniuje prašau padengti išlaidas benzinui, kurios tikrai nebūna didelės.

Ar galėsi tuo pačiu ir biškį pafilmuot? Juk vis tiek geras fotikas..
Vienu metu atlikti dviejų darbų maksimaliai kokybiškai yra neįmanoma. Esu vestuvių fotografas, tad mano pagrindinis darbas yra fotografuoti vestuves. O filmuoja jas puikūs profesionalai – operatoriai. Tikrai galiu rekomenduoti bent kelis žmones, kurie puikiai valdo video kameras arba filmuojančius fotoaparatus.

O galima būtų pafotografuoti valandą per ceremoniją, tada pusvalandį miesto parke ir tuomet pusvalandį vakare už stalo?
Jeigu jūsų vestuvės vyksta ne gegužės-spalio penktadienį ar šeštadienį – tuomet galima kažką sugalvoti. O vasaros/rudens savaitgaliais mane paprastai užsako tik visai dienai.

Norėtume nuotraukas gauti iki Kalėdų, ar įmanoma?
Nuotraukas visada sutvarkau per tris savaites po vestuvių. Dažnai netgi ir per dvi. Nes mėgstu tvarką, discipliną ir nemėgstu, kai žmonės laukia.

Ar fotografuoji vienas ar ateinat penkiese?
Paprastai fotografuoju vienas, bet dažnu atveju pasiimu asistentą arba asistentę, kurie padeda nešioti sunkius daiktus, padaro šaltos kavos karštą dieną ir papasakoja kelis juokingus anekdotus. Jeigu idėjos reikalauja didesnio pasiruošimo, tada ieškau stipraus asistento. Na, kad galėtų daugiau panešti.

Tavo nuotraukose matėme nemažai visokių įdomių daiktų. Iš kur juos gauti?
Konkrečioms idėjoms reikalingi konkretūs daiktai. Juos gauti bandome kartu su jaunavedžiais, nors dažniausiai tai darau aš, nes noriu sutaupyti žmonių laiką ir geriau žinau, kur ką galima rasti. Pvz., dideles raides ar simbolius spausdinu vienoje konkrečioje spaustuvėje.

Per vestuves geriau gerti baltą ar raudoną vyną?
Raudonas vynas labai dažo lūpas bei dantenas, tad vestuvių metu jo geriau atsisakyti. Nors, žinoma, tai skonio reikalas. Aš daugiau galiu pagelbėti fotografavimosi klausimais, tačiau per savo nemažą patirtį tikrai esu matęs daug, tad mielai patarsiu ir organizaciniais klausimais. Juk tokie nedideli patarimai kaip draugė palaikanti dygias rožes per sveikinimus arba nepamirštas skėtis nuo lietaus gali išgelbėti vieną kitą nervų ląstelę.

Mums čia vienas vestuvių fotografas sakė, kad negalima fotografuoti prieš saulę.
Fotografuoti galima visur ir visaip. Tik reikia žinoti, kokį efektą nori pasiekti ir tinkamai nusistatyti fotoaparatą.

Na ir atvirai – ką gersi?
Nors per vestuves man išgerti pasiūlo vidutiniškai dvylika kartų per dieną, visada griežtai atsisakau. Tokia darbo etika.

Neradot atsakymo į savo klausimą? Parašykite man asmeniškai >>.

Ar norite, jog jūsų vestuvės būtų tikrai įsimintinos?